STROCOM

Strocom Nedir?

Strocom, lüks cephe ürünlere muadil olarak geliştirilmiş, yapıların cephelerinde tek ürünle yalıtım ve dekorasyonu bir arada sunan ileri teknoloji bir üründür. Strocom, boya maliyetlerini sıfırlayarak U.V dayanımı olan birçok farklı desen ve renkteki PVC folyo çeşitleri ile, sınırsız tasarım imkanı sunmakta ve m2’ye sadece 1 kg bindiren en hafif yalıtım ve dekorasyon malzemesi özelliğini de taşımaktadır.

Strocom, lüks cephe giydirme sistemlerinden % 60 oranında daha uygun fiyatı ile ve klasik mantolama sistemlerinden %50 oranında daha kısa sürede kaplanma özelliği sayesinde tüketiciye büyük kolaylıklar sunmaktadır. Strocom, atmosferikşartlara uygunluğu ve uzun ömrü sayesinde bakım ve onarım maliyetlerini ortadan kaldıran çevreci bir üründür.

Yalıtım malzemesidir

Strocom ürünleri ile kaplanan yapılarda polistren malzemenin üstün yalıtımı sayesinde ısı kayıpları sona ermekte ve % 60’a varan tasarruf sağlanmaktadır. Yaşam alanları içersinde dengeli oda sıcaklıkları yaratarak konforlu ve sağlıklı mekanlar oluşturur.

Strocom ürünleri, kaplama ve yalıtımın tek bir adımda, tek bir malzemeyle, kolaylıkla yapılmasını sağlar; dolayısıyla uygulama sürelerini de kısaltır.

Strocom ürünleri, CNC makinalarında kolayca işlenebilen en pratik cephe ürünü olma özelliğini de taşıdığından sınırsız tasarım imkanı sunmaktadır.

Ekonomiktir
Strocom ürünleri ile kaplanan cepheler, giydirme cephe görünümüne sahiptir. Buna rağmen uygulamada sağladığı kolaylıklar, ankraj sistemini ortadan kaldırması ve yalıtım için ayrı bir malzeme kullanımına gerek kalmaması en düşük maliyetli giydirme cephe uygulamasından yaklaşık %40 oranında daha ekonomik olma özelliğini beraberinde getirmiştir.

Uygulaması kolaydır
Bilinen tüm cephe uygulamalarında yalıtım ve dekorasyon için ayrı ayrı malzemeler satın alınması gerekmektedir.

Lüks cephe malzemelerinde sistemin montajı için ankraj, profil ve yalıtım için ayrıca ürün kullanılması gerekmektedir.

Klasik mantolama sistemlerinde ise file, sıva ve boyama işlemleri uygulama zamanını uzatmakta ve sistem atmosferik şartlara uyum sağlayamadığından dekorasyon görevini yerine getirememektedir. Strocom ürünleri yalıtım ve dekorasyonu bünyesinde bulundurmakta ve direk cepheye monte edilerek iş sonlandırılmaktadır. Klasik mantolama sistemlerine nispeten en az 3 kat daha hızlı uygulanmaktadır.

Tasarıma açıktır
Çok farklı ebatlarda üretilebilen, CNC makinalarında kolayca işlenebilen Strocom ürünleri en pratik cephe malzemesi olma özelliğini de taşımakta ve her türlü ebat seçenekleri sınırsız çözümler sunmaktadır.

Lüks giydirme cephe sistemlerinde dekorasyon amaçlı kullanılan söve, kat silmesi, sütun gibi ürünlerin olmayışı strocom ürününe talebi her geçen gün arttırmaktadır.

Şık ve göz alıcıdır
Çok farklı renk ve desen seçeneği ile her türlü beklentiye cevap veren ve zengin olanaklar sunan strocom ürünleri tasarımı tamamlayan diğer ürünler ile en büyük çözüm ortağınızdır.

Bu duvar panelleri, cephelere ahşabın sıcak dokusunu vermekte ve dekoratif mimari fikirler için çözüm ortağı olarak bulabileceğiniz tek üründür.

Hafiftir
Strocom ürünleri yapısı itibarı ile hafif bir malzeme olduğundan nakliye ve uygulama işlerinde büyük kolaylık sağlar
Bina cephesine m2 ye 1 kg gibi hafif bir yük bindirerek binanın gereksiz yere yük altında yaşlanmasını önler.
Muadil cephe giydirme ürünleri ile kıyaslandığında en hafif malzeme m2ye 5 kg yük bindirmektedir.

Bakımı ve temizliği kolaydır
Strocom ürünleri bakım sorunlarını ortadan kaldırıp tüketicinin ciddi katkılar sağlar. Deforme olmayan yapısı ve solmayan renkleri ile yapıları yıllarca korur. Atmosferik şartlardan dolayı kirlenen strocom ürünleri her yağmurla kendini temizler.

Strocom nelerden oluşur ?
Strocom 3 temel bileşene sahiptir ;

Polistren yalıtım malzemesi : Polistren malzeme, yapıların ş cephelerinde ısı yalıtımını sağlamak için kullanılır ve ısı katsayısı yüksektir (0,035W/mK). Polistren malzemenin % 60’a varan enerji tasarrufu sağladığı bilinmektedir.
CNC makinalarında farklı formlarda şekillendirilen polistren malzeme yapılara estetik bir görünüm sunmaktadır.
Poliüretan esaslı özel formulasyon reçine : Bu reçine folyo ile XPS malzemenin tutunmasında kullanılan ve yüksek sıcaklık dayanımı olan özel formulasyon bir reçinedir.
U.V dayanımlı dış cephe folyosu : Yüzeyde bulunan PVC folyo güneş ışıklarına son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
Geniş renk ve desen çeşidi ile cephelere özgün tasarımlar sunmaktadır.

Kullanım Alanları
Dış cephe uygulamaları
İç mekan uygulamaları
Oteller ve villalar
Cafe ve restaurantlar
Stand uygulamaları
Lokal uygulamaları
Mağaza showromları
Reklam sektörü
Strocom Yalıtım Paneli
Strocom kompozit duvar panelleri, yalıtım ve dekorasyonu tek bir ürün halinde sunan, boya gerektirmeyen, hazır, pratik uygulamalı yeni bir üründür.

Bu duvar panelleri, cephelere ahşabın sıcak dokusunu vermekte ve dekoratif mimari fikirler için çözüm ortağınız olmaktadır.

Çok farklı ebatlarda üretilebilen, CNC makinalarında kolayca işlenebilen en pratik cephe malzemesi olma özelliğini de taşımaktadır.

U.V ışınlarına dayanıklı, B1 sınıfında, lokal uygulanabilme özelliğine sahip, geniş renk ve desen çeşidi ile cephelere hareket kazandıran Strocom ürünleri bütün bu üstün özellikleri ile sınırsız tasarım imkanı sunmaktadır.

Strocom Cephe sütunu
Strocom sütunları ile karkas ve boya maliyetlerini sıfırlayarak ekonomik fiyat, geniş renk ve desen seçeneği ile sınırsız ve şık bir tasarım, tek işlemle uygulamayı bitirme kolaylığı ve daha birçok avantaja sahipsiniz.
Her duvar panelinin başlangıç ve bitiş kısımlarına dekoratif amaçlı aynalar veya elkametler kullanılmaktadır.
Bu aynalar ürünlerin ek yerlerini gizlemekte ve uygulamayı kolaylaştırmaktadır. Ürün montajında toz grubu veya poliüretan köpük yapıştırıcılar kullanılmaktadır

Uygulama Yöntemi
Öncelikle uygulama yapılacak duvarın düzgünlüğü kontrol edilmelidir. Yüzey düzgün değilse önerildiği üzere merkezleri mastar ile dönülmemiş anolu “kaba sıva” yeterli olacaktır. Yüzeyin 2 cm’den az zemin bozukluğu olduğu durumlarda ise ürün direk olarak uygulanabilecektir.
Strocom montajına başlanacak duvarın alt kotundan seçilen bir noktaya terazide mastar bağlanarakbaşlanmalıdır.
Daha sonra çimento bazlı yapıştırıcı Strocom arkasına taraklama yöntemiyle vurulur. Plakanın arka yüzü kuru ve tozsuz
olmalıdır. Strocom ürünleriniz mermer, alüminyum gibi düz yüzeylere montajında foamboard yapıştırıcıların kullanılması uygundur.
Strocom Plakaları sıkıştırılma esnasında lamba-zıvanalar ve biniler birbiri üzerine simetrik olarak oturtulmalıdır.
Bu işlem uygulamanın yapıldığı duvar boyunca tamamlanır. Bu ilk sıranın bitirilmesini takiben ikinci sıra aynı şekilde yapılmaya başlanmalıdır. Yüksekliği 15 metreyi geçen yapılarda ürünler üstte bulunan biniyerlerinden matkapla delinerek 2 adet T dubeli üstten çakılması uygundur.
Strocom’ın proje gereği standart ebattan farklı ölçülerde kullanılması gereken durumlarda, yerinde kesilerek kullanılabilir.
Yukarıda sözü edilen işlemler sürekli tekrar edilerek genel montaj tamamlandıktan sonra ürünler arasında arasında kendiliğinden oluşan derzlere dış ortama uygun, istenilen renkte, poliüretan mastik dolgusu verilerek montaj tamamlanır.
Strocom kompozit duvar panelleri dikeyde lamba-zıvana sistemli üretilmektedir. Basitçe birbiri üzerine simetrik olarak oturur. Bu sayede plakaların yerlerinde zamanla çatlama meydana gelmez ve cephede ısı köprüleri (ısı kayıpları) oluşmaz.

Panellerin yatay kesitlerinde oluşan derzlere dış ortama uygun, poliüretan mastik dolgusu kullanılmaktadır.
Bu dolgular cepheye görsel derinlik vererek profilli giydirme cephe görünümü elde edilmesini sağlar.

Strocom ürünlerinde köşeler için ayrıyetten bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Panellerin arka yüzeyine özel aparatla 45 derece açı verilerek dönüş tek parça halinde tamamlanır.

 


Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom
Strocom